JUNIOR

Centrum Terapii i Rozwoju Dzieci i Młodzieży

Konsultacje psychopedagogiczne

Konsultacje prowadzi terapeuta. Zwykle trwają 50 minut (dłużej w przypadku konsultacji rodzinnej, krócej w sytuacji indywidualnych dyspozycji małego pacjenta).

Na pierwsze konsultacje zapraszamy rodziców (obojga jeśli możliwe) lub opiekunów dziecka.

W PCTS jest mozliwość rozmowy z terapeutą, psychologiem na temat relacji rodzic-dzieckokwestii wychowawczych, spraw związanych z rozwojem.

W przeciwieństwie do psychoterapii spotkania psychoedukacyjne mają charakter krótkoterminowy - obejmują kilka spotkań (czasem mają miejsce jednorazowe konsultacje). Jest podczas nich okazja rozpoznać styl wchodzenia w relacje z wychowankiem, dzieckiem, zrozumieć dylematy rozwojowe młodzieży, ich potrzeby, emocje, postawy.

Konsultacje psychoedukacyjne są skierowane do rodziców, których zawiodły strategie radzenia sobie z problemami związanymi ze swoim dzieckiem, ale także dla tych, którzy chcą uzyskać większy wgląd w proces wychowania. Spotkania psychoedukacyjne odbywają się również z rodzicami, którzy mają dzieci (osoby nieletnie) w relacji terapeutycznej. Prowadzi je wówczas inny terapeuta, by nie zakłócać procesu terapii, nadwerężać zaufania i nie narażać się na zdradę tajemnicy spraw powierzonych podczas sesji terapeutycznych (wyjątek stanowi kwestia zagrożenia życia i zdrowia).

Na konsultacje można umawiać się telefonicznie (508 004 100) w godzinach od 08:00 do 16:00.
Koszt spotkania 50 minutowego – 100 PLN.

Prowadzenie: Katarzyna Bielińska

Psycholog i pedagog, doktorantka na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i słuchaczka studiów podylomowych z obszaru pedagogiki specjalnej. Ukończyła rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne czteroletni Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Pracuje w PCTS w Lublinie, a także w Poradniach Zdrowia Psychicznego ZOZ głównie z pacjentami z trudnościami psychosomatycznymi. Pracuje także dydaktycznie na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W PCTS pracuje indywidualnie z pacjentami dorosłymi i z dziećmi powyżej 7 roku życia. Swoją pracę terapeutyczną poddaje systematycznej superwizji u dwóch niezależnych superwizorów PTP.

.